FLEX Forum Prawa Nieruchomości


Zapraszamy na FLEX Forum Prawa Nieruchomości

26-27.11.2018 roku odbędzie się w Warszawie FLEX Forum Prawa Nieruchomości, nad którym patronat medialny objęło Wydawnictwo C.H.Beck


Rok 2018 jest okresem rewolucyjnych zmian prawnych na rynku nieruchomości.
W pierwszej połowie roku deweloperzy mogli obserwować przyspieszone prace i wprowadzenie w życie tzw. ustawy o ułatwieniach w przygotowaniu i realizacji inwestycji mieszkaniowych. To akt prawny całkowicie rewolucjonizujący procedurę planowania i przygotowywania inwestycji. 

Nowelizowana jest również ustawa o ochronie praw nabywcy lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego, zwana potocznie ustawą deweloperską. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów domaga się, aby z ustawy wykreślona została możliwość korzystania przez deweloperów z tzw. otwartego rachunku powierniczego podczas realizacji inwestycji i zostawienia tylko rachunków zamkniętych.

Ponadto rząd chce się ostatecznie rozprawić z „reliktem PRL”, czyli użytkowaniem wieczystym gruntu. Mieszkańcy budynków wzniesionych na gruntach należących do skarbu państwa albo gmin od nowego roku mają stać się ich właścicielami i z tego tytułu odprowadzać większe podatki. W wielu przypadkach budzi to sprzeciw. Korzyścią ma być jednak zlikwidowanie żmudnej, skomplikowanej procedury przekształceniowej.

O tych, oraz wielu innych zmianach w polskim prawie nieruchomościowym rozmawiać będą uczestnicy premierowej edycji konferencji FLEX Forum Prawa Nieruchomości, którą firma Nowy Adres S.A. organizuje 26-27 listopada w warszawskim hotelu Radisson Blu Centrum. Przez dwa dni prawnicy, deweloperzy, doradcy, analitycy, przedstawiciele władz lokalnych, organizacji branżowych oraz banków finansujących inwestycje nieruchomościowe – będą dyskutowali nie tylko o aktualnej sytuacji na rynku, lecz także o możliwych scenariuszach jej rozwoju po wprowadzeniu w życie nowych przepisów.

Szczegółowy program konferencji oraz zapisy>>


 

Przetestuj System Legalis

 
Zadzwoń:
22 311 22 22
Koszt połączenia wg taryfy operatora.
lub zostaw nam swój numer telefonu
i adres e-mail, a skontaktujemy się z Tobą:

W polu numeru telefonu należy stosować wyłącznie cyfry (min. 9).


Wyślij

Wydawnictwo C.H.Beck
ul. Bonifraterska 17
00-203 Warszawa
Tel: 22 311 22 22
E-mail: legalis@beck.pl
NIP: 522-010-50-28, KRS: 0000155734
Sąd Rejonowy dla miasta stołecznego Warszawy
w Warszawie Kapitał Spółki: 88 000 zł

Zasady przetwarzania danych osobowych