Nowy komentarz w module Postępowanie cywilne Premium

Czynności notarialne. Komentarz do art. 79–112 Prawa
o notariacie
autorstwa dr. A. Szeredy to nowy komentarz publikowany w module Postępowanie cywilne Premium.

Publikacja zawiera kompleksowy komentarz do artykułów dotyczących czynności notarialnych umieszczonych w ustawie z 14.2.1991 r. – Prawo o notariacie z uwzględnieniem aktualnych zmian, orzecznictwa i poglądów doktryny. W publikacji szczegółowo zostały omówione zagadnienia dotyczące m.in. rodzaju czynności, sposobu ich dokonywania, odmowy dokonania czynności notarialnej, aktów notarialnych, aktów poświadczenia dziedziczenia, europejskich poświadczeń spadkowych oraz doręczeń oświadczeń i protokołów.

Autor omawia także najważniejsze zagadnienia dotyczące ustroju notariatu takie jak: powoływanie i odwoływanie, prawa i obowiązki notariuszy, samorząd notarialny, nadzór nad notariatem i zasady odpowiedzialności notariuszy za szkody.

Zapoznaj się z treścią komentarza w Systemie Legalis >>

 
KUP TERAZ

Przetestuj System Legalis

 
Zadzwoń:
22 311 22 22
Koszt połączenia wg taryfy operatora.
lub zostaw swoje dane, a Doradca zdalnie
zbada Twoje potrzeby i uruchomi dostęp:

W polu numeru telefonu należy stosować wyłącznie cyfry (min. 9).


Wyślij

* Pola wymagane

Zasady przetwarzania danych osobowych: Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo C.H.Beck sp. z o.o., Warszawa, ul. Bonifraterska 17, kontakt: daneosobowe@beck.pl. Dane przetwarzamy w celu marketingu własnych produktów i usług, w celach wskazanych w treści zgód, jeśli były wyrażane, w celu realizacji obowiązków prawnych, oraz w celach statystycznych. W sytuacjach przewidzianych prawem, przysługują Ci prawa do: dostępu do swoich danych, otrzymania ich kopii, sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia, cofnięcia zgody oraz wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych. Pełne informacje w Polityce prywatności.

Wydawnictwo C.H.Beck
ul. Bonifraterska 17
00-203 Warszawa
Tel: 22 311 22 22
E-mail: legalis@beck.pl
NIP: 522-010-50-28, KRS: 0000155734
Sąd Rejonowy dla miasta stołecznego Warszawy
w Warszawie Kapitał zakładowy: 88 000 zł

Zasady przetwarzania danych osobowych