W imieniu Fundacji Semper Augustus serdecznie zapraszamy Państwa do udziału w XI Akademii Spółek Kapitałowych (ASK 2021) pt. Modele finansowania przedsiębiorstw i reforma prawa spółek

Akademia została objęta honorowym patronatem Dziekanów Wydziałów Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego i Warszawskiego, jak również patronatem Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Oficjalnymi partnerami wydarzenia są kancelarie CMS, Dentons, JWMS, SK&S oraz SPCG. Patronami Medialnymi wydarzenia są Wydawnictwo C.H.Beck i portal korporacyjnie.pl.

Wydarzenie adresowane jest w szczególności do prawników i ekonomistów – zarówno studentów, jak i absolwentów, praktyków oraz naukowców. Udział w Akademii jest certyfikowany (szczegóły poniżej). Udział adwokatów i radców prawnych w Akademii Spółek Kapitałowych może zostać zaliczony na poczet obowiązku doskonalenia zawodowego (szczegóły na stronie internetowej w zakładce “certyfikaty”).

Akademia Spółek Kapitałowych stanowi coroczny cykl wykładów i debat eksperckich odbywający się do roku 2019 na WPIA UJ, a od 2020 w całości w formule on-line. Spotkania dotyczą istotnych, aktualnych zagadnień związanych z prawem gospodarczym, rynkiem kapitałowym, funkcjonowaniem spółek handlowych oraz nowymi technologiami w biznesie. Prelekcje koncentrują się na tematach wykraczających ponad podstawowe uniwersyteckie kursy z zakresu prawa handlowego.
Tegoroczna Akademia trwa od 25 marca do 3 czerwca 2021 r. Akademia jest wydarzeniem całkowicie otwartym, a uczestnictwo w niej jest bezpłatne. Linki do poszczególnych spotkań będziemy przesyłać zarejestrowanym uczestnikom za pośrednictwem poczty e-mail. Osoby zarejestrowane, które będą uczestniczyły w co najmniej 9 spotkaniach tegorocznej edycji otrzymają certyfikaty uczestnictwa.

Link do rejestracji: https://lnkd.in/dYhj8qQ

Wydarzenie otworzy spotkanie pt. Crowdfunding w Polsce – aspekty prawne, ekonomiczne i regulacyjne oraz perspektywy rozwoju.  Spotkanie odbędzie się w formule online, 25 marca b.r. (o godz. 18:00). Podczas spotkania adw. dr Piotr Kuźnicki (Romanowski i Wspólnicy) poprowadzi wykład wprowadzający do tematyki crowdfundingu pt. „Crowdfunding w Polsce – aspekty prawne, ekonomiczne i perspektywy rozwoju. Case study Emiteo”.

Następnie odbędzie się dyskusja ekspercka pt. „Crowdfunding w Polsce – aspekty prawne, ekonomiczne i perspektywy rozwoju”

Uczestnikami dyskusji będą:

  • Aleksandra Kopeć (Uniwersytet Śląski w Katowicach),
  • dr Piotr Kuźnicki (Romanowski i Wspólnicy),
  • Wojciech Iwaniuk (InnerValue),
  • dr Wojciech Iwański (SK&S),
  • dr Magdalena Zmysłowska (CMS) w roli moderatorki całego spotkania.

Więcej informacji dotyczących Akademii Spółek Kapitałowych znajdą Państwo na naszej stronie internetowej oraz w mediach społecznościowych:

Strona internetowaakademiaspolekkapitalowych.pl
Linkedin: linkedin.com/company/akademia-spolek-kapitalowych
Facebook: facebook.com/akademiaspolekkapitalowych
Youtube: youtube.com/c/AkademiaSpółekKapitałowych

Organizator Akademii, fundacja Semper Augustus została założona w 2020 roku przez absolwentów Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Zrzesza ona miłośników szeroko rozumianego prawa spółek kapitałowych, którym przyświeca idea wolnego i otwartego dostępu do edukacji, nauki, oraz wyników badań. Wszelkie wydarzenia organizowane przez Fundację mają z założenia charakter nieodpłatny, a sama Fundacja jest organizacją całkowicie non- profit i funkcjonuje wyłącznie pro publico bono. Głównym celem Fundacji jest rozwijanie i popularyzowanie wiedzy w dziedzinie prawa gospodarczego, prawa handlowego, prawa bankowego, prawa rynków kapitałowych i ekonomii, przy pomocy projektów edukacyjnych.

Pytania lub wątpliwości prosimy kierować na adres mailowy: [email protected]