Wykorzystanie nowoczesnych technologii w pracy prawnika – wokół tego zagadnienia skupiło się tegoroczne badanie przeprowadzone przez Kantar na zlecenie Wydawnictwa C.H.Beck.

Ponadto, w raporcie znalazły się dane i opinie na temat narzędzi informatycznych stosowanych przez kancelarie. W ankiecie wzięli udział prawnicy zarówno prowadzący swoją praktykę, jak i tzw. in-house. Dzięki ich wypowiedziom udało się uzyskać odpowiedź na pytanie: jak kształtują się trendy rozwojowe w obszarze nowoczesnych technologii w codziennej pracy kancelarii oraz działów prawnych.

W raporcie znajdą Państwo także wypowiedzi ekspertów, stanowiące merytoryczny komentarz do prezentowanych wyników badań. Uwagi praktyków, którzy od lat śledzą i wdrażają w kancelariach najnowsze rozwiązania legal tech, są interesującym dopełnieniem tegorocznego Raportu Legal Tech.

 

Raport Wydawnictwa C.H.Beck ‒ LegalTech 2022

Pobierz plik PDF→

 


Komentarz

Wojciech Bierwiczonek, Prezes Zarządu, Wydawnictwo C.H.BeckWojciech Bierwiczonek

Dyrektor Zarządzający, Wydawnictwo C.H.Beck

Według badań dla ponad 40% prawników obszar Legal Tech to wciąż terra incognita. Ale z perspektywy kilku ostatnich lat przyspieszenie cyfryzacji jest widoczne. Jego dwie najważniejsze przyczyny to pandemia i coraz częściej zdarzające się i nagłaśniane przypadki cyberataków. Kancelarie są w większym stopniu świadome, że na konkurencyjnym rynku usług prawnych ‒ w świetle postępującej cyfryzacji wśród obywateli i w biznesie ‒ poziom ich zinformatyzowania, a w konsekwencji wartości dostarczanej klientom, będzie zyskiwał na znaczeniu.